BİLECİK (AA) – Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, vatandaşlara yönelik verem semineri düzenlendi.

İlçe Halk Eğitimi Merkezi'nde, Pazaryeri Devlet Hastanesi Toplum Sağlığı Eğitim Şubesinde görevli hemşire Zeynep Fatma Erduran tarafından verilen seminerde, verem hastalığının tanımı, bulaşma ve tedavi şekli, korunma ve bakım yolları anlatıldı.

Seminerde, 2-3 haftadan uzun süren öksürük şikayeti olan ve akciğer bulguları antibiyotik tedavisi ile düzelmeyen hastalarda tüberküloz araştırılması yapılması gerektiği belirtildi.

Program sonunda kursiyerlere, hastalıkla ilgili broşürler dağıtıldı.

Paylaş
Önceki İçerikBilecik'te kaçak kazı operasyonu
Sonraki İçerikTARİHİ KONAKLAR TURİZME AÇILIYOR
BİLECİK HAYAT Bilecik'te hayata dair her şeyi içine alarak şehir insanının hayatına dokunmayı ve yaşamlarını daha kolay hale getirmeyi amaç edinen Bilecik Hayat, yayın hayatına başladı. Gündem haberlerine yer vermesinin yanında şehrin nabzını da tutan Bilecik Hayat, firma rehberi ile konaklama, yeme - içme, sağlık, eğitim ve aklınıza gelebilecek her sektörde hizmet eden firmaları bünyesine alarak şehrin esnafını şehir ile buluşturuyor. Kullanışlı, renkli, şık ve kolay arayüzü ile sıkılmadan gezebileceğiniz ve aradığınızı yorulmadan bulabileceğiniz altyapısı ile Bilecik Hayat, kullanıcısına konfor sağlamayı temel ilke ediniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin