Osmaneli ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulanması planlanan projeler ile ilgili olarak okul müdürleri, rehber, beden eğitimi ve müzik öğretmenleri ile proje hazırlığı yapan öğretmenlerin katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Proje hazırlığı toplantısında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, 2017-2018 eğitim öğretim yılındaki amaçlarını anlattı. Ekinci, “Öğrencilerin sorunlarını belirleme ve çözüm üretmeye yönelik projeler hazırlamak, sosyal sorumluluk çerçevesinde çeşitli projelerde gönüllü olarak yer almak, öğrencilerimize bilgi ve becerilerin kazanılması için öğrencilere faydalı projeler yapmak, hem bize, hem öğrencilerimize, hem velilerimize hem de ilçemizin gelişimine katkı sağlar. Yapacağımız projeler ile öğrencilere içinde yaşadıkları topluma ve diğer insanlara karşı sorumluluk duygusu kazandırarak sosyal bilinci geliştirmeyi amaçlamaktayız. Orta öğretime geçiş ve üniversite giriş sınavlarında yeni sisteme göre projelere ağırlık vermemiz gerekiyor. Sistemin netleşmesinin ardından bunun ile ilgili çalışmalara ağırlık vereceğiz” diye ifade etti.

Toplantıya Katılan öğretmenlerden öneri ve tavsiyeler alındı. Osmaneli ilçesinde eğitim ve öğretim gören öğrencileri için faydalı olunacak projeler üzerinde duruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin