Bilecik’in Kutlu Fethin 718. Yılı,  Şeyh Edebali ve  Osmangazi’yi Anma Etkinlikleri kapsamında,  Şeyh Edebali’nin türbesine örtülmek üzere hazırlanan sanduka örtüsü ile  Orhangazi Cami minber kapı örtüsü yerine konuldu.
Konyalı Sim Sırma ve Dival İşleme Sanatkarı Nur  Dikilitaş tarafından dikilen sanduka örtüsü,  Bilecik Valisi  Süleyman Elban,  AK Parti  Milletvekili  Halil Eldemir, Bilecik  Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı  Selim Yağcı ve beraberindeki heyet tarafından yerine konuldu.
Bilecik Belediye Başkanı  Selim Yağcı, konu hakkında yaptığı açıklamada;  Bilecik’te güzel ve anlamlı bir anı daha yaşadıklarını belirtti. Yağcı, “Bugün kutlu bir gün. Bilecik’in fethinin 718. yıl dönümünü de kutluyoruz. Bu anlamda dedemiz  Şeyh Edebali Hazretlerinin kabrini de il protokolümüz ile birlikte ziyaret ettik, ona minnet ve şükranlarımızı bildirdik, dua ettik. Tabii ki ona karşı olan görevlerimizi de yerine getiriyoruz. Sanatkar Nur  Dikilitaş hanımefendinin  Konya’da kendi elleriyle dikmiş olduğu özel örtüyü il protokolümüz ile birlikte üzerine örtmüş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman dediğimiz gibi geçmişiyle övünen ve geleceğe de emin adımlarla yürüyen marka şehir  Bilecik’i oluşturma noktasında el ele, gönül, gönülle çalışıyoruz. Cenabı Allah, bizlere bu toprakları vatan olarak bırakan ecdadımızdan razı olsun ve onları cennetine dahil etsin” ifadelerini kullandı.

Orhangazi camisinin minber kapı örtüsü de yenilendi
Fetih etkinlikleri kapsamında ayrıca yine Konyalı Sim Sırma ve Dival İşleme Sanatkarı Nur  Dikilitaş tarafından dikilen Minber Kapı Örtüsü de yerine konuldu. Sim Sırma ve Dival İşleme Sanatkarı Nur  Dikilitaş, kendi elleriyle hazırladığı Minber Kapı örtüsünü, Cami İmam Hatibi Necati Çalışkan’a teslim etti.