Osmaneli İlkokulu’nun 3 ve 4’ncü sınıf öğrencileri, ’Kültürel Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz’ projesi kapsamında evlerinden getirdikleri, aralarında antikaların da olduğu eski eşyalarla sergi açtılar.

Projeyi hazırlayan sınıf öğretmenleri Hakan Aydın, Özlem Tavlı, Çiğdem Akdoğan ve Hacer Emral Mut, öğrencilerine tarihi ve kültürel eserlerine sahip çıkmaları konularında bilgiler verdiklerini ve bundan dolayı da öğrencilerinin evlerinde bulunan bir çoğu eski zamanda kullanılmış eşyalar ile sergi açtıklarını ve bu serinin önümüzdeki hafta sonuna kadar açık kalacağını dile getirdiler. Proje hakkında bilgi veren sınıf öğretmeni Hakan Aydın “Bir gün derste öğrencilerime kültürel miraslarımıza sahip çıkmamız konusunu anlatırken öğrencim ders kitabında gördüğü eşyalardan bazılarının kendi evlerinde de olduğunu söyledi. Ben de bunlardan bir tanesini okula getirmesini söyledim. Ertesi gün öğrencim evindeki kıyafetlerden sınıfa getirdi. Bunun üzerine diğer sınıf öğretmeni arkadaşlarımız ile kültürel eserlerimize sahip çıkalım projesi olarak okulda eski eşyalarla sergi açmaya karar verdik. Öğrencilerimiz ve öğretmenler, evlerinden giyimden ev eşyalarına, ocaktan radyolara, ütülerden paralara ve el fenerlerine kadar eşya getirdi. Sergimiz öğrencilerimiz ve veliler tarafından ilgiyle karşılandı. Diğer okullardan da sergimizi gezmeye gelenler oluyor” dedi.

Kültürel eserlerimize sahip çıkalım sergisini; Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Yunus Demirpehlivan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yalçın Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci de gezdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin