BİLECİK (AA) – AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Eldemir, mesajında, Türk milletinin istiklal tutkusunu, kahramanlığını, vatan sevgisini ve tarihi yürüyüşünü destansı bir üslupla anlatan İstiklal Marşı'nın, milli mücadele ruhunu daima korumayı sağlayacak eşsiz bir teminat olduğunu ifade etti.

İstiklal Marşı'nın milli mücadelenin en çetin dönemlerinde Türk milletine cesaret ve moral aşıladığını ifade eden Eldemir, şunları kaydetti:

''Milli marşımız, yurdumuzun düşman saldırılarıyla parçalandığı, bütün topraklarının işgal altında olduğu bir dönemde yazılmıştır. Her zaman için İstiklal Marşı'ndaki anlam ve önem ekseninde ilerleyen milletimiz, Mehmet Akif Ersoy'un bu isteğinin takipçisi olmuştur. İstiklal Marşı, Türkiye'nin her bir köşesinde bu milletin, bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi için silahıyla, bileğiyle, dualarıyla, ekmeği, aşıyla katkı veren insanımızın en saf, en temiz duygularını yansıtır. O yüzden İstiklal Marşı bizim milli mutabakat metnimizdir. Vatan ve bayrak sevgisinin timsali, büyük vatan şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı başta olmak üzere eserleri ve fikirleriyle her zaman saygıyla yad edilecektir.''

Yağcı da İstiklal Marşı'nın Türk milletinin imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesi olduğunu vurgulayarak, ''İstiklal Marşı bizim tarifimizdir.'' ifadesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin