BİLECİK (AA) – AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Eldemir, mesajında, Türk milletinin istiklal tutkusunu, kahramanlığını, vatan sevgisini ve tarihi yürüyüşünü destansı bir üslupla anlatan İstiklal Marşı'nın, milli mücadele ruhunu daima korumayı sağlayacak eşsiz bir teminat olduğunu ifade etti.

İstiklal Marşı'nın milli mücadelenin en çetin dönemlerinde Türk milletine cesaret ve moral aşıladığını ifade eden Eldemir, şunları kaydetti:

''Milli marşımız, yurdumuzun düşman saldırılarıyla parçalandığı, bütün topraklarının işgal altında olduğu bir dönemde yazılmıştır. Her zaman için İstiklal Marşı'ndaki anlam ve önem ekseninde ilerleyen milletimiz, Mehmet Akif Ersoy'un bu isteğinin takipçisi olmuştur. İstiklal Marşı, Türkiye'nin her bir köşesinde bu milletin, bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi için silahıyla, bileğiyle, dualarıyla, ekmeği, aşıyla katkı veren insanımızın en saf, en temiz duygularını yansıtır. O yüzden İstiklal Marşı bizim milli mutabakat metnimizdir. Vatan ve bayrak sevgisinin timsali, büyük vatan şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı başta olmak üzere eserleri ve fikirleriyle her zaman saygıyla yad edilecektir.''

Yağcı da İstiklal Marşı'nın Türk milletinin imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesi olduğunu vurgulayarak, ''İstiklal Marşı bizim tarifimizdir.'' ifadesinde bulundu.

Paylaş
Önceki İçerikBilecik'te gazi ailesine ziyaret
Sonraki İçerikBilecik'te ''Mahallelerimizle Buluşuyoruz'' etkinliği
BİLECİK HAYAT Bilecik'te hayata dair her şeyi içine alarak şehir insanının hayatına dokunmayı ve yaşamlarını daha kolay hale getirmeyi amaç edinen Bilecik Hayat, yayın hayatına başladı. Gündem haberlerine yer vermesinin yanında şehrin nabzını da tutan Bilecik Hayat, firma rehberi ile konaklama, yeme - içme, sağlık, eğitim ve aklınıza gelebilecek her sektörde hizmet eden firmaları bünyesine alarak şehrin esnafını şehir ile buluşturuyor. Kullanışlı, renkli, şık ve kolay arayüzü ile sıkılmadan gezebileceğiniz ve aradığınızı yorulmadan bulabileceğiniz altyapısı ile Bilecik Hayat, kullanıcısına konfor sağlamayı temel ilke ediniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin