BİLECİK (AA) – Bilecik'in Bozüyük ve Pazaryeri ilçelerinde İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Metristepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve protokol üyeleri katıldı.

Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve piyesler ile Mehmet Akif Ersoy anıldı. Program sonunda ilçe genelinde yapılan şiir okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Pazaryeri Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi tarafından Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda ise Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Gülsüm Burcu günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy'un hayatı, okul tiyatrosu, şiirler ve oratoryonun gösterisinden sonra "İstiklal Marşı’nı en iyi okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa, Kaymakam Bayram Sağır, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Köroğlu, daire ve okul müdürleri, öğretmen ile öğrenciler katıldı.

Paylaş
Önceki İçerik“Yaka kamerası, haksız ithamları önleyecek”
Sonraki İçerikÜniversite öğrencileri ağaç dikti
BİLECİK HAYAT Bilecik'te hayata dair her şeyi içine alarak şehir insanının hayatına dokunmayı ve yaşamlarını daha kolay hale getirmeyi amaç edinen Bilecik Hayat, yayın hayatına başladı. Gündem haberlerine yer vermesinin yanında şehrin nabzını da tutan Bilecik Hayat, firma rehberi ile konaklama, yeme - içme, sağlık, eğitim ve aklınıza gelebilecek her sektörde hizmet eden firmaları bünyesine alarak şehrin esnafını şehir ile buluşturuyor. Kullanışlı, renkli, şık ve kolay arayüzü ile sıkılmadan gezebileceğiniz ve aradığınızı yorulmadan bulabileceğiniz altyapısı ile Bilecik Hayat, kullanıcısına konfor sağlamayı temel ilke ediniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin