Bilecik’in Yenipazar ilçesinde bulunan Harmankaya kanyonunun tabiat parkı alanında kapsamlı bakım ve onarım çalışması gerçekleştirildi.

Vatandaşların yeni gözde mekanlarından biri olan Yenipazar ve İnhisar ilçeleri arasında bulunan kanyon, 206 hektarlık alana sahip olan Harmankaya kanyonunun tabiat parkında genel saha temizliği ve bakım çalışmaları gerçekleştirildi. Piknik üniteleri, giriş kontrol ünitesi ve kamelyalarda bakım onarım çalışmaları yapılmaktadır. Konuyla alakalı yapılan açıklamada, “Alandaki tabiat parkı alanında bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirildi. Ot biçim, temizlik çalışmaları, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı onarımları yapıldı. Kamelyalar boyanarak bakımlı hale getirildi. Yine aynı alanda eksik ahşap imalatlar tamamlandı ve kullanılamaz hale gelen ahşap imalatlar yenilendi. Alan içerisinde vatandaş kullanımına sunulan ekipman ve malzemelerde devamlılık ve güvenlilik sağlandı” denildi.

Kanyon tabiat parkı alandaki bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirerek tabiat parkının daha verimli, sağlıklı ve sorunsuz kullanılması sağlanması öngörülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin