Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi Toplantı Salonu’nda mayıs ayı içerisinde  Antalya’da düzenlenen Formatör Eğitim Çalıştayı’na katılan öğretmenlerle toplantı yapıldı.
Yapılan toplantıya,  Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Şube müdürleri ve çalıştayda bulunan öğretmenler katıldı. Toplantıda konuşma yapan  Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, zaman zaman öğretim programlarında değişikliklerin yapıldığını belirterek, “Sürekli değişimin yaşandığı günümüz dünyasında bu değişimlerin yapılması gerekiyor. En iyi programın bile iyi olmayan uygulayıcılar elinde bir anlam ifade etmiyor. Bu konuda da bizlere büyük görevler düşüyor. Programların değişen bölümlerinin tam olarak anlaşılmasının ve özümsenmesinin milli eğitimin amaçlarını gerçekleştirmede önemlidir. Çalıştaya katılan öğretmenlerimizin öğrendiklerini arkadaşlarına en iyi şekilde anlatarak bu görevi başarıyla yerine getireceklerine inanıyorum” dedi.
Konuşmanın ardından toplantıda formatör öğretmenlerin ders ve branşlar bazında gerçekleştirecekleri eğitimlerin planlamasıyla ilgili yol haritası oluşturularak, konu ile ilgili okul müdürlerinin de bilgilendirilmesi kararlaştırıldı.