Erik kilosu 75 TL’den tezgahlarda yerini aldı 100’er gramlar halinde satılan eriğin tanesi 75 kuruşa denk geliyor Manav Kadir Demirbaş, “Eriği daha çok hamile bayanlar ve hastalar çok tercih ediyor”

Bilecik’te kilosu 75 TL’den, tanesi ise ortalama 75 kuruştan satışa sunulan erik 100’er gramlık üstü kapalı paketler halinde satılıyor. 
Eriği sadece hamile bayanların tercih ettiğini, fiyatı yüzünden şuan için fazla talep görmediğini anlatan manav Kadir Demirbaş, mevsim itibarı ile bunun normal olduğunu belirtti. Demirtaş, “Mevsimin ilk erikleri geldi. Kilosu 75 TL olduğu için 100’er gram paketler halinde alıyoruz. İçerisinde ortalama 10 veya 12 adet oluyor, eriğin büyüklüğüne göre değişiyor. Paketini 7 ve 7,5 TL’ye satıyoruz. Daha çok hamile bayanlar ve hastalar çok tercih ediyor. Satışlarımız yoğun olmamakla beraber şuan için normal’ dedi.
Çağlanın fiyatı 1 haftada yüzde 50 düştü
Manav Kadir Demirbaş, çağlanın kilosunda bu hafta düşüş olduğunu anlatarak, “Geçen hafta çağlanın kilosu 50 TL idi. Bu hafta 25 TL’ye düştü. O da paketler halinde gramajı az olan 5 TL çok olan 7,5 TL fiyata satılıyor. Çağlayı herkes alıyor” dedi.

28.03.2017