Bilecik’in Bozüyük ilçe merkezinde yer alan ve en önemli mekanlarından biri olan Cemalettin Köklü Parkı yeni görünümüyle vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın çalışmalarını yakından takip ettiği park alanında başlatılan revizyon çalışmaları tamamlandı. Bozüyük’ün en önemli tarihi eserlerinden birisi olan Kasımpaşa Camii yanında yer alan ve vatandaşların uğrak yeri olan Cemalettin Köklü Parkı yapılan revizyon çalışmaları ile yeniden hayat buldu. Yılların verdiği deformasyon ile birlikte ihtiyaca karşılık veremeyen parkın revize çalışmaları tamamlanarak yeni ve modern görünümü ile 13 Ekim 2017 Cuma günü hizmete açılacak. Park alanında saat 14.00’de yapılacak açılış törenine tüm Bozüyüklüler davet edilirken açılışın yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın talimatları doğrultusunda mevcut ağaçlara zarar verilmeden oluşturulan revizyon projesi kapsamında kafeterya, fıskiyeli süs havuzları, çocuk oyun alanı, oturma alanları, yeşil alan düzenlemeleri, dekoratif aydınlatmalar ve dekoratif giriş kapısı yer alıyor. Bozüyük’ün merkezi ve aynı zamanda tarihi bir mekânı olan bu bölgeye yeni bir yaşam alanı projesi olarak kazandırılan, Cemalettin Köklü Parkı’nın ilçenin en gözde mekânlarından biri haline gelmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin