TEOG sınavlarının açıklanmasının ardından  Bilecik’in  Bozüyük ilçesi genelinde 16 öğrencinin  Türkiye birincisi olduğu belirlendi.
Bozüyük’te ilk kez bu kadar öğrenci soruların tamamını doğru cevaplarken ailesi ve eğitim camiasına büyük gurur yaşattılar. Diğer taraftan yaklaşık 200 öğrencinin de 115 üzeri net yaptığı kaydedildi. Bu sonuçlar ilçede eğitimin geldiği noktayı net bir şekilde gözler önüne serdi.  Bozüyük İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk kez oluşturulan ” Bozüyük Eğitiminde Kaliteyi İyileştirme Projesi” kapsamında, öğrencilerin akademik başarılarını artırıcı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aşamalı olarak YGS ve LYS başarısını artırmak amacıyla bu yıl 9. sınıflardan başlayan ilçe genelindeki tüm liselere ortak sınavlar yapıldı. Proje kapsamında geçtiğimiz hafta yapılan ortak sınavlar veliler, öğrenciler ve öğretmenlerden tam not aldı.
Daha önce de bu proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği  Bozüyük’te ortaokullarda görev yapan öğretmenlerin hazırladığı ilçe geneli  TEOG kazanım değerlendirme sınavı yapılmıştı. Bu çalışma da birinci dönem yapılan il genelinde  TEOG sınavında  Bozüyük  Atatürk Ortaokulundan  TEOG  Türkiye Birincisiyle taçlanmış oldu. İkinci dönem yapılan  TEOG sınavında ise 16 öğrenci  Türkiye birincisi oldu. Yaklaşık 200 öğrenci de 115 üzeri net yaptı. Bu da başarının tesadüf olmadığını ortaya koydu.
İl genelinde tüm lise öğrencilerine uygulanan YGS kazanım değerlendirme sınavları da  Bozüyük’ te görev yapan öğretmenler tarafından hazırlanmıştı. Yapılan bu çalışmalar ilk meyvesini de YGS sonuçlarının açıklanmasıyla verdi ve YGS il birincisi  Bozüyük Fen Lisesinden çıktı.
Alınan bilgilere göre; hazırlanan kazanım değerlendirme sınavlarının yapılan YGS ve  TEOG sınavlarıyla örtüşmesi, istatistiksel anlamda aynı verilerin elde edilmesi yapılan çalışmaların ne kadar yerinde olduğunu da gösterdi.