Bozüyük’te Cumhuriyet Bayramı kutlamaları muhteşem bir finalle sona erdi. Cumhuriyet Yürüyüşü’nün ardından öğrencilerin ellerindeki meşalelerle oluşturdukları ay ve yıldız figürü herkesi gururlandırdı.

Bozüyük’te düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının son bölümünde düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Cumhuriyet Yürüyüşü Cumhuriyet’in ilan edildiği yıl olan 1923’ü temsilen saat 19:23’te İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüşe Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Bkm. Yzbş. Murat Günhan, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman Can, Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik, TSO Buğra Levent, Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, diğer protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Bando eşliğinde yapılan yürüyüşte öğrenciler 100 metrelik Türk Bayrağı açarak yürürken Bozüyük Belediyesi tarafından tüm katılımcılara Türk Bayrağı dağıtıldı. Vatandaşların yoğun katılımı ve ilgisi ile Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanan yürüyüş programında Osmanlı Mehter Takımı seslendirdiği mehter marşları ile meydandaki coşkuyu arttırdı. Bu sırada öğrenci gurubu Atatürk Anıtı’nın önünde ellerindeki meş’alelerle birlikte ay ve yıldız oluşturdular. Dijital ekrana yansıyan bu eşsiz görüntü izleyen herkesi gururlandırdı.

Burada vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlayarak “Bu akşam 500 gencimiz ay yıldızlı bayrağımızın koreografisini hazırladı. Bu koreografinin yapılmasında ilk başta Sayın Kaymakamımızın izni ve vermiş olduğu destekten dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin ilk cümleleri çok önemli. ‘Ey Türk Gençliği Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.’ Biz bayrağımız huzurunda her zaman bu yolda kanımızı her zaman vermeye hazırız. Hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi. Başkan Bakıcı’nın konuşmasının ardından kürsüye gelen Kaymakam Hasan Yaman “Cumhuriyet, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adı. Cumhuriyet savaşta yorgun bitap düşmüş, Aziz Türk milletinin canıyla kanıyla doğulusuyla batılısıyla genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle yazmış olduğu eşsiz bir destan. Atatürk Cumhuriyeti gençlere emanet etti. Cumhuriyetimiz kutlu olsun. İnşallah her günümüz böyle birlik, beraberlik, coşku ve heyecan içinde olsun” dedi.

Bozüyük’teki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; konuşmaların ardından hep bir ağızdan, büyük bir coşku ile söylenen 10. Yıl Marşı eşliğinde, Bozüyük Belediyesi tarafından hazırlanan muhteşem havai fişek gösterisi ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin