BİLECİK (AA) – İçişleri Bakanlığınca yürütülen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Ardahan'dan gelen 120 öğrenci, Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünü ziyaret etti.

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 180 günlük eylem planı kapsamında uygulamaya konulan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin çocuğun ülkenin farklı illerini ziyaret edeceği projeden yararlanacak Ardahan'daki 700 öğrenci, gruplar halinde gezilerine devam ediyor.

Bilecik'e gerçekleştirilen gezinin üçüncü ayağında, Ardahan'ın Çıldır ve Posof ilçelerinde eğitim gören 120 ortaokul öğrencisi, Pazaryeri ilçesi Kınık köyünü gezerek yapılan el sanatlarını yerinde inceledi.

Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır ve Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın tarafından ağırlanan öğrenciler, çamurdan vazo yapmayı denedi.

Başkan Yalçın, Pazaryeri ilçesini unutmamaları için tüm öğrencilere toprak kumbara hediye etti.

Öğrenciler daha sonra Bilecik’e gitti.

Paylaş
Önceki İçerikTürk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü
Sonraki İçerikTürkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası
BİLECİK HAYAT Bilecik'te hayata dair her şeyi içine alarak şehir insanının hayatına dokunmayı ve yaşamlarını daha kolay hale getirmeyi amaç edinen Bilecik Hayat, yayın hayatına başladı. Gündem haberlerine yer vermesinin yanında şehrin nabzını da tutan Bilecik Hayat, firma rehberi ile konaklama, yeme - içme, sağlık, eğitim ve aklınıza gelebilecek her sektörde hizmet eden firmaları bünyesine alarak şehrin esnafını şehir ile buluşturuyor. Kullanışlı, renkli, şık ve kolay arayüzü ile sıkılmadan gezebileceğiniz ve aradığınızı yorulmadan bulabileceğiniz altyapısı ile Bilecik Hayat, kullanıcısına konfor sağlamayı temel ilke ediniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin