BİLECİK (AA) – Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Türk Kızılayı Bilecik Şubesi işbirliğinde ''Sevgin iliklerime işlesin'' kampanyasında öğrencilerden alınan kan örnekleri ilik nakli veri bankasına gönderildi.

Şeyh Edebali Üniversitesi kampüsündeki öğrenci otağında gerçekleştirilen kampanyada, 297 öğrenciden alınan kan örnekleri, gerekli taramaların yapılmasının ardından Türkiye Kök Hücre Koordinasyon (TÜRKÖK) Merkezine gönderildi.

Bağışçının kan örneği TÜRKÖK'ün veri bankasında bulunan bir hastayla örtüştüğünde bağışçıyla temasa geçilerek, ilik nakli gerçekleştirilecek.

Ayrıca akademisyen ve öğrencilerinden toplam 497 kişi Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Paylaş
Önceki İçerikBilecik'te “Sevgin iliklerime işlesin” kampanyası
Sonraki İçerikPazaryeri Devlet Hastanesi müdürü görevine başladı
BİLECİK HAYAT Bilecik'te hayata dair her şeyi içine alarak şehir insanının hayatına dokunmayı ve yaşamlarını daha kolay hale getirmeyi amaç edinen Bilecik Hayat, yayın hayatına başladı. Gündem haberlerine yer vermesinin yanında şehrin nabzını da tutan Bilecik Hayat, firma rehberi ile konaklama, yeme - içme, sağlık, eğitim ve aklınıza gelebilecek her sektörde hizmet eden firmaları bünyesine alarak şehrin esnafını şehir ile buluşturuyor. Kullanışlı, renkli, şık ve kolay arayüzü ile sıkılmadan gezebileceğiniz ve aradığınızı yorulmadan bulabileceğiniz altyapısı ile Bilecik Hayat, kullanıcısına konfor sağlamayı temel ilke ediniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin