Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılan  Bilecik Belediyesi Mezbahası, saha denetimlerini yapmak üzere Bağımsız Denetim Kuruluşu temsilcilerini ağırladı.
Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Gıda ve Kalite Yönetim Temsilcisi Hülya Çalışkan’ın ağırladığı heyet, gerek evrak üzerinde gerek uygulamada bütün kontrolleri yaptı. Denetim hakkında bilgi veren  Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Gıda ve Kalite Yönetim Temsilcisi Hülya Çalışkan, 3 aydır uğraştıkları gıda yönetim sistemi ile ilgili çalışmalara başladıklarını belirterek, “ISO 2200, 2005 çalışmalarını yaptık. Biz zaten 5 yıldır ISO 9001, 2008 kalite uygulamalarını yapıyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren de 2015’e geçeceğiz ISO 9001’de. Saha denetlemelerimizi yaptık, üretimleri gözden geçirme toplantılarımızı yaptık. Kendi uygunsuzluklarımızı bulduk ve düzeltici faaliyetlerimizi yaptık. Bugün ise TÜRKAK onaylı belgelendirme başvurumuzun denetlemesini yapmak üzere Bağımsız Denetçi kuruluşumuzu davet etmiş olduk. Bugün sayın denetçimiz saha denetimlerini yapıyor. Şuan 2’nci aşamadayız. 1’inci aşama denetim dokümantasyon denetimiydi ve pazartesi günü gerçekleştirmiştik. Bugün de 2’nci aşama denetim olan saha denetimlerini, mezbaha denetimlerini yapıyoruz. Bugün özellikle kesimle ilgili faaliyetin olduğu güne denk getirdik ki denetçimiz kesim çalışmalarını yerinde izleyebilsin, denetleyebilsin diye mezbahane sorumlusu Veteriner Hekim Şenol Özgen ile birlikte tüm çalışmaları tamamladık. İnşallah muvaffak olacağız. ve belgemizi alıp taçlandıracağız” dedi.
Öte yandan, birinci aşama denetim kapsamında dokümantasyon kontrollerini başarılı bir şekilde geçiren  Bilecik Belediyesi Mezbahası, ikinci denetim sonucunda alacağı saha denetim raporu ile hizmetini taçlandıracak.