BİLECİK (AA) – İçişleri Bakanlığınca yürütülen ''Biz Anadoluyuz Projesi'' kapsamında, Ardahan'dan gelen 90 öğrenci, Bilecik'in Osmaneli ve Pazaryeri ilçelerinin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etti.

Bakanlık tarafından 90 günlük eylem planı kapsamında uygulamaya konulan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilen 15 yaş altı 50 bin çocuğun, ülkenin farklı illerini ziyaret etmesini içeren projeden yararlanan Ardahan'daki 700 öğrenci, gruplar halinde gezilerine devam ediyor.

Bilecik'e gerçekleştirilen gezinin ikinci ayağında 90 öğrenci, Osmaneli ilçesinde Belediye Başkanı Münür Şahin'e konuk oldu.

Daha sonra Aya Yorgi Kilisesi'ni gezen öğrenciler, kentin en eski yerleşim bölgesi olan Camii Kebir ve Camii Cedid mahallelerindeki Yıldırım Beyazıd ve Rüstem Paşa camilerini ziyaret etti. Dört ayrı musluktan akan kaynak sularının bulunduğu İçmeler mevkisindeki tesisleri dolaşan öğrenciler, daha sonra Pazaryeri ilçesindeki ''Çanakkale Şehitliği''ne geldi. Öğrenciler, Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır'ı da ziyaret etti.

Öğrenciler, Kınık köyünde çömlek, Bozcaarmut Göleti'nde ise doğa yürüyüşü yaptı.

Paylaş
Önceki İçerikTBMM Başkanvekili Tüzün:
Sonraki İçerikGanalı damat ve arkadaşlarından “İstiklal Marşı” sürprizi
BİLECİK HAYAT Bilecik'te hayata dair her şeyi içine alarak şehir insanının hayatına dokunmayı ve yaşamlarını daha kolay hale getirmeyi amaç edinen Bilecik Hayat, yayın hayatına başladı. Gündem haberlerine yer vermesinin yanında şehrin nabzını da tutan Bilecik Hayat, firma rehberi ile konaklama, yeme - içme, sağlık, eğitim ve aklınıza gelebilecek her sektörde hizmet eden firmaları bünyesine alarak şehrin esnafını şehir ile buluşturuyor. Kullanışlı, renkli, şık ve kolay arayüzü ile sıkılmadan gezebileceğiniz ve aradığınızı yorulmadan bulabileceğiniz altyapısı ile Bilecik Hayat, kullanıcısına konfor sağlamayı temel ilke ediniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin